Www.AntalyaKanarya.Com a Hoşgeldiniz.
Nisan 20, 2014, 08:50:48 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz
Duyurular:

Ana Sayfa   Yardım Takvim Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Malinua üretenlere yılın fırsatı  (Okunma Sayısı 3181 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
uğur sarıkaya
Yeni Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : Temmuz 30, 2007, 04:33:01 ÖS »

Değerli site arkadaşlarıma;
Öncelikle uzunca bir süredir çekişmelerden,didişmelerden,her söylenene laf yetiştirip cevap yazmaktan inanın bende yoruldum ve sonunda Kanaryaforumu na intikal ettirerek kendimi bir beyaz sayfanın ardından yazılarımı devam ettirmeye karar verdim.
karadeniz Ornitholoji Derneği üyesi olmaktan gurur duyuyorum ve tabii hizmet derneği niteliğinde önder dernek olmaktan ve derneğime bu konuda destek olmaktan gururlanıyorum.
ilanlarını gördüğünüz üzere Samsunda 1-2 aralık günlerinde Hollanda ve belçikalı hakemlerin iştiraki ile COM standartlarına göre puanlama yaptıracağız.Aynı zamanda kuşlarınız puanlanırken Gloster Kulüp ve Renk kanaryaları yetiştiricileri tarafından yine yabancı COM ve Ulusal hakemler eşliğinde gelişen puanlamaları izleyip,mezat için gelecek kuşlarıda görebileceksiniz.
Evvelcede izah etmiş ve gelenlerin memnuniyetlerini okuyup takip etmiştiniz.Böyle bir mini Puanlamalar topluluğunu lütfen kaçırmayınız.Dostlarınız ile birlikte olmak her şeye değer.
Damızlık temin edecekseniz bu günler kaçırılmaması gerekli günlerdir.
malinua puanlaması anında CD ye kayıt edilerek daha sonra sizlere sunulacaktır.Böylece takım kafesleri üzerinde kuşlarınızın numaralarını(kayıt) göreceğinizden kuşlarınızın performansını elinizdeki verilen puan kartlarına göre takip etme imkanını bulacaksınız.Hakemlerden bu konuda Derneğimiz izin talep edecektir.Bunu lütfen dikkate alınız.Amacımız nasıl puanlama yapıyor diye sorgulamak değil,bir yarışmada kuşlarınızın performansının yanında siz hakem olsaydınız nasıl dereceleme yapardınız gibi düşünmenize yardımcı olmaktır.
kafesleri bildiğiniz gibi 10 takım yaptırdım ve sizlerin kullanımına sunuyorum.Eeee birazda kira ücreti var tabii.Birde uzak yoldan gelecekler tercih edilecektir.Mümkün olduğunca kafesleriniz ile gelmeni sağlıklı olacaktır.Kuşlarınız alıştıkları ortamda daha net ötüş sergileyeceklerdir.Sürprizler sizi bekliyor.
malinua ile ilgili tercümeler hızla devam etmektedir.Buradan sizinle paylaşacağımız gibi ,yarışmalarda ve yarışmamızda sizlere kitapçık olarak sunulacaktır.Tabii malinois gerçeği adlı yayında 5 YTL gibi bir fiyatla sizlerin yararına satıla çıkacaktır.
Her yöreden şimdiden katılım ve tebrik sesleri yükselmektedir.Bu puanlama Türkiye Finali ve Belçika için iyi bir deneme olacaktır.Yüksek puanlı kuşlar ve en azından tamamiyle ötücü kuşlarınızı görmeyi arzu ediyoruz.
Eylül Başında Konyada toplantıda daha detaylı bilgi aktarılacaktır.haydi malinuacılar sizleri bekliyoruz.malinua Kulübümüz kuruluyor ve onay için bekleniyor.
Bir bakarsınız Kulüp de yarışma düzenlemiş.... SÜRPRİZ....
neyse şimdilik HOŞBULDUK yazısı bu kadar olur.tekrar buluşmak üzere
Kemal Öncel/ Uğur arkadaşımın bilgisayarından yazıyorum.
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2007, 04:35:08 ÖS Gönderen: uğur sarıkaya » Logged
Reklam Alanı

mehmetozaslan
Mehmet Özarslan
Admin
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

mehmetozaslan@hotmail.com
WWW E-Posta
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2007, 04:51:15 ÖS »

Değerli site arkadaşlarıma;
Öncelikle uzunca bir süredir çekişmelerden,didişmelerden,her söylenene laf yetiştirip cevap yazmaktan inanın bende yoruldum ve sonunda Kanaryaforumu na intikal ettirerek kendimi bir beyaz sayfanın ardından yazılarımı devam ettirmeye karar verdim.

Kemal Abicim aramıza hoş geldin şeref verdin malinua konusu boş seni bekliyor Smiley saygılarımla

Mehmet Özarslan
Manavgat ANTALYA
1969 - A Rh(+)
mehmetozaslan
Mehmet Özarslan
Admin
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

mehmetozaslan@hotmail.com
WWW E-Posta
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2007, 04:59:04 ÖS »

Samsun hazırlanmış sizleri bekliyor Smiley

« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2007, 05:09:14 ÖS Gönderen: mehmetozaslan » Logged

Mehmet Özarslan
Manavgat ANTALYA
1969 - A Rh(+)
tamer26
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

WWW E-Posta
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2007, 05:34:43 ÖS »

Bu tür organizasyonlar için gösterilen bu kadar emeğe karşılık gitmeden olmaz. Allahın izniyle orada olacağız.  

Ertuğrul Görüşük
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2007, 06:11:50 ÖS »

Merhaba,Sayın Öncel,sakadan muhabbet kuşuna,glosterden malinuaya kadar bizlere kazandırmış olduğunuz zengin bilgilerin yanı sıra,kitap,hakem,yarışma kafesi sunumlarınız ile maddi manevi tüm gücünüzü ülke kanaryacılığının hizmetine verdiğinizi kimse yadsıyamaz.Görmezden gelemez,inkar edemez.Size ve derneğinize gönül dolusu sevgiler...
Yazınızdan öğrendiğime göre;bu seneki Samsun yarışması bir şölen niteliğinde olacak.Dilerim bu kaliteye uygun bir katılım olur.Size kolay gelsin...
KEMAL ÖNCEL
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : Temmuz 30, 2007, 06:39:38 ÖS »

malinua ilgili bilgilerin öncelik sırasını şöyle belirledik...
01- Türkiye TKKKF tüzüğü bilinmeli
02- Malinua ile ilgili tanımlamalar kısa ve öz bilinmeli
03- COM hakem bilgileri (yarışma tanımı ve puanlamaları) bilinmeli
04- Eğitim ve yetiştirme teknikleri bilinmeli
Bu başlıkları içine alacak bir kitapçık herkesin elinin altında olmalı.Böylece kendi üretimine yön verebilmeli insanımız.
Geniş bilgiler yok mu? tabi ki var.onlarıda forumlarda,internette,kütüphanede,tecrübeli yetiştiricilerde bulabilirsiniz.Bizden bu kadar.
Flamanca çeviriler ve birbirine benzer yazılar tercümede önce okuyup sonra bunları derlemek gerektiğinden zor gidiyor.İnşaallah Samsuna yetişecek.İçimde kalmasın buradan aktarayım.İnşaallah bu kitapçığı malinuaseverler alarak hem bilgi hemde ülke malinuacılığına katkıda bulunurlar.Zira bu katkı nasıl olacak deniyorsa
işte Samsun yarışmaları buna en güzel örnek diyebilirm.Başka bölgelerede sahip çıkarız ,tabii bize sahip çıkıldığı oranda...karşılık beklemeden yapmak en iyisi bunu biliyoruz ama yinede yapılanın takdir görmesi ve sahip çıkılması bizi memnun eder.
uzun lafın kısası herşey gönlümüzce olur inşaallah...
Yorumlara teşekkürler.

Kemal Öncel
tufanyarar
Yeni Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #6 : Ağustos 05, 2007, 06:45:16 ÖS »

Ben İstanbuldayım,malinuya meraklandım,siz malinua üreticileri olarak bana kimi tavsiye edersiniz,İstanbuldan kimden nereden malinua alabilirim,alım zamanı ne zaman olmalı,birde alırken nelere dikkat etmek gerekiyor.
tufanyarar
Yeni Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

E-Posta
« Yanıtla #7 : Ağustos 05, 2007, 10:31:16 ÖS »

Bu bilgi ne kadar doğru acaba,başka bir sitede malinua için bu benzetme yapılmış,siz de bu fikre katılıyormusunuz.
Ötüş kanaryası beslemek ve üretmek istiyorum. Sizce hangi ırk ve cinste kanarya ile başlamam gerekir.

Bu konuda karar vermek tabiiki üreticinin kendi tercihi olmalıdır. sitemizin ırklar ve cinsler sayfalarını inceleyerek ve başka kaynaklardanda yararlanarak kararı siz vermelisiniz. Malinua iyi bir taklitçidir, bülbül ötümüne yatkındır. Roller dinlendirici ve sakin ötüşü olan bir kuştur..Bence bunları dinleyip kararınızı öyle verin
Mehmet DENIZ
Mehmet DENIZ
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

mdeniz35@hotmail.com mdeniz35@gmail.com
E-Posta
« Yanıtla #8 : Ağustos 06, 2007, 12:59:37 ÖS »

Bu konuda karar vermek tabiiki üreticinin kendi tercihi olmalıdır. sitemizin ırklar ve cinsler sayfalarını inceleyerek ve başka kaynaklardanda yararlanarak kararı siz vermelisiniz. Malinua iyi bir taklitçidir, bülbül ötümüne yatkındır. Roller dinlendirici ve sakin ötüşü olan bir kuştur..Bence bunları dinleyip kararınızı öyle verin

Sn Tufan bey, Tayfun hoca (kanarya sesi) doğru söylemiş. Eğer imkanınız varsa ve kanaryayı ötümü için besleyecekseniz 2-3 ötüm ırkı kanaryayı dinleyerek almanızı tavsiye ederim.Yok hem güzel ötsün hemde duruş göstersin veya rengi şöyle olsun veya şekli böyle olsun veya tüyü kıvırcık olsun vs derseniz bunlara görede değişik ırk kanaryaları var.Bende 3 sene öncesine kadar kanarya ırklarını pek tanımazdım, internet sayesinde ve edindiğim değerli arkadaşlar sayesinde hemen hemen bütün ırklar hakkında bir fikrim oluştu.İlk olarak malta denen kırık kuşlarla başladım, 2 sene onları ürettim sonra ne beslemem gerektiğine, bana hitap eden kanarya hangisi ona karar verdim.(tıpkı 124 araba alıp, acemiliği atınca daha kalitelisine geçmek gibi  Cheesy ) da bir yol, tercih sizin.

Diğer yönden bu hobiyi geçici olarak düşünmüyorsanız size bir kanarya derneğine üye olmanızı tavsiye ederim.Bunun faydalarıda çok, burada işlemeyelim.Derneklerin bir çoğu mezat yapıyor,(eylül-ekim ayında açılırlar) oralardan garantili olarak alabilirsiniz. veya yarışma salonlarında da çokça satış yapılıyor, (kasım-şubat arası) biraz bilgili bir arkadaşla oradanda kuş seçebilirsiniz.

Mehmet DENİZ
İZMİR - 1967
DKKD 032
KEMAL ÖNCEL
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : Ağustos 06, 2007, 01:22:21 ÖS »

Değerli arkadaşım.
Kanaryaya başlamak demek ,sorumluluk altına girmek demektir.Bir tane de olsa yüz tane de olsa sizi bazı mesuliyetler altında bırakacaktır.Ben bütün bunlara göğüs gererim ve evimde bir çift kuşum olsun onlardan yavru alayım,bir kaçı bende kalsın diğerlerini dostlarımla paylaşayım,hatta damızlık için alışverişlerimiz olsun (bedelsiz) diyorsanız ben size malinua ve Harz kanaryalarını öneririm.Diğer ırkları besleyenler lğtfen alınmasınlar iyi bir ötücü de olabilir.Kırık olsa da farketmez.yeterki o canlıya bakma onunla ilgilenme sizin ona ,onun size olan ilgisini fark edebilin.
Şimdi harz kanaryaları sesten etkilenmez ve doğasında ne varsa onu hafif bir ders ile size gösterirler ve 1-2 taneside kafanızı şişirmeden öterler.hemde ahenk ile.malinua ise daha seslidir ve taklitçiliği taşıdığı genlere göre değişir.Çok iyi taklitçi olduklarına katılmıyorum.çünkü bir bülbül bantını iyi bir malinua yavruya eğitim için çalın alacağı sınırlı sestir.Ancak Bülbül ötüşüne vakıf bir kuş ile kırdığınızda mükemmel denecek kadar ölçülü bülbül seslerine sahip olursunuz ki oda Bülbülün gerçek tonunu vermez.yani size bülbül ötüşünü hatırlatır.Tabi diğer görüşlerede saygılıyım,tartışmak da istemem.
Kimden kuş alacağınıza gelince ;sitelerde ilanlar,şehirlerde dernekler mevcut.Biraz zevkinize güvenin ve hoşunuza ,içinizin ısındığı kuşa talip olun.inanın bir kanat teli bir gözde badem bile sizi cezbeder.Sağlıklı olsun yeter.Başkaca tavsiye beni aşar.Uzaktan size tavsiyede bulunmak istemem.
kalın sağlıcakla,,

Kemal Öncel
KEMAL ÖNCEL
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : Ağustos 09, 2007, 12:47:41 ÖS »

Sayın Şenel;
Kulüp hazırlıklarınızı bende takip ediyorum.özellikle Türkiye Genelini Kucaklayacak bir malinua Kulübü değilde DERNEĞİ kurarsanız daha verimli olur kanısındayım.Bir kez daha söylüyorum; MALİNUA SEVENLER VE YETİŞTİRENLER DERNEĞİ adı altında kurulan bir dernek ilk olağan kongresinde alınacak karar ile Federasyonumuza üye olma kararını çıkarır ve delegelerini tesbit eder ,böylece şu an ki Federasyon Tüzüğünden faydalanarak 3 delegeyi federasyona yollar.Böyle ihtisaslaşmış ve üyelerinin çoğunluğu hatta tümü malinua yetiştiricisi olan dernekden de ilerde teşkil edilecek olan KOMİTE,HAKEM KURSLARI,ORGANİZASYONLAR ve TEMSİLCİLİKLERE katılım daha net olacaktır.çabalarınızı bu yönde yaparsanız başarılı olmamanıza neden yoktur.
Diğer derneklerde üye olan malinuacılarda Başlığında bir ayrıcalık olmayan ;yani sadece Malinua sevenler ve yetiştirenler gibi bir ad ile ülke malinuacılarını kucaklayan bu derneğinize üye olabilirler.Dolayısıyla Kulüp olarak kurulmuş olmanın yaratacağı bazı olumsuz yöndeki uygulamalardan da kurtulmuş olunur.Kulüler çoğaldıkça şahsi düşüncem şimdilik bir yarar olacağı inancında değilim.İlk etapta bir çatı daha uygun görülüyor.Yanlız derneğin devamlılığı,yönetimlerin uyumlu ve birbiri ile yakından bilgi ve yetki alışverişi için uygun kişilerle yönetilmesi gerektiğini de unutmayınız.Bunları bu sayfalardan yazıyorum ki düşüncelerimi genel bilsin ,ve gizliden bir destek veya çalışma içinde olmadığım,devamlı yeniliklerin ve yapıcılığın yanında olduğum bilinsin diyedir.
tekrar başarılar dilerim.Şahsım bir hoby olarak malinua yetiştirmeye devam edeceğim.Benden bir fayda beklediğiniz anda imkanlarım dahilinde yardımcı olacağım.Samsun da ilk puanlama da buluşmak ümidiyle bekliyoruz...

Kemal Öncel
KEMAL ÖNCEL
Site Üyesi
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : Ağustos 10, 2007, 10:20:45 ÖÖ »

Allah yolunuzu açık etsin,muvaffakiyetler versin,ben sadece bir kaç noktaya dikkatinizi çekmek istedim.Federasyonun kullanılabilirliğine ve desteğine deyindim.
Her türlü girişime saygım var..

Kemal Öncel
kanaryaci
Yeni Üye
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

rdxtntrdx@hotmail.com
« Yanıtla #12 : Ağustos 28, 2007, 02:52:00 ÖÖ »

Değerli arkadaşım.
Kanaryaya başlamak demek ,sorumluluk altına girmek demektir.Bir tane de olsa yüz tane de olsa sizi bazı mesuliyetler altında bırakacaktır.Ben bütün bunlara göğüs gererim ve evimde bir çift kuşum olsun onlardan yavru alayım,bir kaçı bende kalsın diğerlerini dostlarımla paylaşayım,hatta damızlık için alışverişlerimiz olsun (bedelsiz) diyorsanız ben size malinua ve Harz kanaryalarını öneririm.Diğer ırkları besleyenler lğtfen alınmasınlar iyi bir ötücü de olabilir.Kırık olsa da farketmez.yeterki o canlıya bakma onunla ilgilenme sizin ona ,onun size olan ilgisini fark edebilin.
Şimdi harz kanaryaları sesten etkilenmez ve doğasında ne varsa onu hafif bir ders ile size gösterirler ve 1-2 taneside kafanızı şişirmeden öterler.hemde ahenk ile.malinua ise daha seslidir ve taklitçiliği taşıdığı genlere göre değişir.Çok iyi taklitçi olduklarına katılmıyorum.çünkü bir bülbül bantını iyi bir malinua yavruya eğitim için çalın alacağı sınırlı sestir.Ancak Bülbül ötüşüne vakıf bir kuş ile kırdığınızda mükemmel denecek kadar ölçülü bülbül seslerine sahip olursunuz ki oda Bülbülün gerçek tonunu vermez.yani size bülbül ötüşünü hatırlatır.Tabi diğer görüşlerede saygılıyım,tartışmak da istemem.
Kimden kuş alacağınıza gelince ;sitelerde ilanlar,şehirlerde dernekler mevcut.Biraz zevkinize güvenin ve hoşunuza ,içinizin ısındığı kuşa talip olun.inanın bir kanat teli bir gözde badem bile sizi cezbeder.Sağlıklı olsun yeter.Başkaca tavsiye beni aşar.Uzaktan size tavsiyede bulunmak istemem.
kalın sağlıcakla,,

Sevgili Kemal Bey, ben de 3-4 yıl kadar malinua yetiştirdim, bu işe ara vermek zorunda kaldım, şimdi kanarya yetiştiriciliğine tekrar başlamak istiyorum. Bu seferki amacım yüksek sesli ötüm kuşu yetiştirmek (malum malinuadan sıkıldım) siz ne önerirsiniz. malinua X bülbüllü  kırığı ötüm şiddeti açısından sizce nasıl olur, bu şekilde hiç kırma kuş ürettiniz mi?
    Birde Samsunda hiç kanarya dükkanının kalmaması çok acı, kanarya alacak yer bulamadım Samsunda, Samsunda nerelerde kanarya satarlar. Lütfen yardımcı olun . Tşk.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!
Bu Sayfa 0.193 Saniyede 19 Sorgu ile Oluşturuldu